Czy łóżko musi pełnić tylko jedną rolę?

Klasyczne łóżko oparte na ramie służy do spania – nie co do tego wątpliwości. Coraz więcej osób poszukuje jednak mebla, który pozwoli nie tylko na wypoczynek w ciągu nocy, ale też relaks podczas dnia. Takie wielofunkcyjne łóżka doskonale sprawdzają się w blokach mieszkalnych, gdzie nie ma wiele miejsca do wykorzystania.

Łóżka w formie kanap czy tapczanów to idealne rozwiązanie, jednak i zwykłe łóżka coraz częściej pełnią rolę wypoczynkową w ciągu dnia. Wystarczy wykorzystać odpowiedni model, np. wyposażony w wewnętrzne komory, w których schować można pościel. Na materac w ciągu dnia dajemy wtedy kapę czy narzutę, najlepiej dobraną do ogólnego wystroju pomieszczenia.

Klasyczne łóżka

Tradycyjne łóżka do sypialni tworzone są zazwyczaj z trwałych materiałów, najczęściej z drewna. Stolarze wykorzystują drewno sosnowe i bukowe, jako najbardziej odporne na uszkodzenia, jednocześnie dostępne cenowo dla większości kupujących. Drewno zabezpieczane jest w konkretny sposób. Pierwszym krokiem jest wysuszenie bel drewna. Dzięki temu nie ma możliwości pojawiania się pleśni. Kolejno drewno pokrywane jest warstwami bejcy lub lakieru bezbarwnego. Wiele osób jest zdania, że lakierowane drewno traci naturalny urok. Warto jednak pamiętać, że dzięki tym zabiegom jest ono odporniejsze na wilgoć.


Article Categories:
Artykuły
Likes:
0

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

Comments are closed.