Domy kanadyjskie Mawit: coś, na co warto się zdecydować

Ogromną popularnością zarówno w Kanadzie, jak i na terenie Stanów Zjednoczonych cieszą się domy kanadyjskie. Coraz więcej osób decyduje się na nie również w Polsce. Domy kanadyjskie mają wiele zalet, do których zalicza się energooszczędność, krótki czas budowy, a także niskie koszty, jakie trzeba w związku z nią ponieść. Na czym polega technologia popularnych Kanadyjczyków? Czy domy kanadyjskie Mawit to naprawdę dobry wybór?

Domy kanadyjskie Mawit: technologia

Podstawą konstrukcji popularnych kanadyjczyków jest wykonany z drewna szkielet. Zanim jednak zostanie on wykonany, niezbędne jest wykonanie szeregu prac przy fundamentach. Na ogół domy szkieletowe powstają na płycie fundamentowej. Można je także stawiać na ścianach fundamentowych. Należy pamiętać, że rodzaj fundamentu wpływa na sposób ułożenia podłogi.

Domy kanadyjskie Mawit: jak wygląda szkielet?

Wspomnieliśmy już, że podstawą konstrukcji domu kanadyjskiego jest szkielet. To właśnie stąd wzięła się ich inna nazwa – domy szkieletowe. Są to pionowe słupki drewniane, które układa się w odległości trzydziestu, czterdziestu bądź sześćdziesięciu centymetrów. Bardzo ważne jest zachowanie identycznych odległości między poszczególnymi słupkami. Tyczy się to nawet tych ścian, na których ma być umieszczone okno. Dlaczego niezbędny jest taki rozstaw słupków? Dzięki temu można bez trudu obić je płytami OSB. Ich zadaniem jest usztywnienie i związanie całej konstrukcji.

Jakie zalety mają domy kanadyjskie Mawit?

Wspomnieliśmy o nich we wstępie. Przede wszystkim czas ich budowy jest naprawdę krótki. Jeśli zależy nam czasie, konstrukcja szkieletowa sprawdza się najlepiej. Jednocześnie popularne kanadyjczyki kosztują zdecydowanie mniej niż domy budowane tradycyjną metodą. Ten argument przekonuje najwięcej niezdecydowanych osób, które zastanawiają się, jaką metodą wybudować swój dom.

Domy kanadyjskie Mawit to bez wątpienia prawdziwa przyszłość budownictwa. Warto się na nie decydować, ponieważ szybko powstają i nie kosztują dużo. Do tego są naprawdę energooszczędne.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Artykuły

Comments are closed.