Fototapety – odmień swoje mieszkanie

Mieszkanie powinno odzwierciedlać gust i smak estetyczny domowników. Na pewno warto zadbać o to, aby wystrój wnętrz miał indywidualny charakter. Czasami naprawdę niewiele potrzeba, a jeden element dekoracyjny może zmienić całe pomieszczenie. Świetnym pomysłem będzie zastosowanie fototapety.

Powrót do przeszłości?

Prawdopodobnie wielu osobom fototapeta nie kojarzy się zbyt pozytywnie, ponieważ propozycje sprzed 30-40 lat pozostawiały sporo do życzenia zarówno pod względem estetycznym, jak i jakościowym. Rajskie plaże i dość kiczowate zachody słońca średnio wpisywały się w aranżacje mieszkań późnego PRL-u i początku okresu transformacji ustrojowej, a ponadto nie prezentowały się okazale, ponieważ szybko stawały się wyblakłe pod wpływem promieni słonecznych. Łatwo też można było je uszkodzić. W rezultacie fototapety utożsamiano z kiczem i kiepskim gustem estetycznym.

Od kilku lat widać wyraźny powrót do mody na fototapety, jednak naprawdę ciężko porównać obecne propozycje z tymi sprzed lat. – Trzeba przyznać, że fototapeta idealnie wpisuje się w nowoczesne trendy wystroju wnętrz i niekoniecznie ma to sentymentalny charakter. – mówi Anna Wicher ze sklepu internetowego Foteks oferującego fototapety na wymiar.

Fototapety, czyli powiew świeżości w mieszkaniu

Gładkie i jednokolorowe ściany wyglądają elegancko, ale po jakimś czasie mogą się po prostu znudzić. Generalny remont mieszkania wymaga czasu, dużych nakładów finansowych i jest dość pracochłonny, dlatego warto odmienić swoje pomieszczenia w prostszy i tańszy sposób. Fototapety mogą sprawić, że nagle znajdziemy się w centrum ruchliwej metropolii albo na leśnej polanie. W kuchni przyciągać wzrok będą smakowite owoce bądź kusić aromatyczna kawa. W sypialni łatwiej się zasypia wśród gwiazd i planet, a niewielką łazienkę znacznie powiększy fototapeta przedstawiającą otwarte okno, a za nim uroczy ogród.

Warto podkreślić, że fototapety pasują do każdego stylu pomieszczenia. Jeżeli wystrój wnętrz ma charakter industrialny, to fantastycznym wyborem będzie fototapeta z geometrycznymi wzorami lub graffiti w odcieniach szarości. Pomieszczenia minimalistyczne można wzbogacić ciekawą abstrakcją lub fototapetą typograficzną czarno-białą, natomiast do wnętrz klasycznych idealnie wpasują się propozycje przedstawiające elementy architektoniczne. Z kolei do pokoju dziecięcego nadają się fototapety z postaciami z bajek lub komiksów. Niektóre wzory fantastycznie też powiększą optycznie wnętrze.

Fototapety dla miłośników częstych zmian

Wyjątkowo ciekawym pomysłem jest zastosowanie fototapet samoprzylepnych wielokrotnego użytku. Zwolennicy nieustannych modyfikacji w aranżacji wnętrza bądź osoby lubiące podkreślać jakieś wydarzenie z pewnością docenią walory takich fototapet, które można bez problemu przylepić do ściany, a po jakimś czasie dekorację zdjąć i zawiesić ją w innym miejscu albo po jakimś czasie.

Nowoczesna fototapeta nie tylko wyróżnia się niezwykłą estetyką i bogactwem motywów, ale także należy podkreślić jej świetną jakość. Promienie słoneczne nie zaszkodzą i nawet po latach fototapeta wygląda w zasadzie jak nowa. Nie ma też szans, aby ją uszkodzić, więc jest to propozycja warta rozważenia.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Artykuły

Comments are closed.