Jak urządzić przedpokój?

Dla wielu osób przedpokój to trudny kawałek mieszkania, który trudno zaaranżować. Efektem tego najczęściej przedpokój meblujemy tak, aby znalazło się w nim miejsce na buty, kurtki. Niewiele osób jest świadomych tego, że również przedpokój może okazać się funkcjonalną częścią mieszkania, której nie musimy się wstydzić. Od czego zacząć?

Z pewnością na początku konieczne będzie dobranie odpowiednich paneli, płytek oraz farb. Warto wybrać te odporne na działanie wody – często wracając do domu w zimie nie mamy możliwości wytarcia całego śniegu spod podeszwy. Po odpowiednim wyremontowaniu przedpokoju przystąpmy do wyboru oświetlenia. Przedpokoje są pomieszczeniami rzadko posiadającymi dostęp do naturalnego światła, dlatego konieczne jest dobranie odpowiednich lamp. Wiele osób stawia na mocne światło ścienne, inni na podwieszane sufity. Zwracajmy baczną uwagę także na temperaturę światła, która będzie podkreślała zalety lub wady pomieszczenia.

Meblowanie

Aby przedpokój był funkcjonalny, musimy go odpowiednio umeblować. W tym celu wybieramy przede wszystkim elegancką szafkę lub komodę dostosowaną do przechowywania butów. W takiej szafce możemy trzymać także obuwie zmienne dla gości! Szafka na buty powinna być wykonana z trwałego materiału! Nie zapomnijmy o odpowiednim wieszaku – tu możemy odejść od klasycznych rozwiązań i poszukać nietuzinkowych wieszaków, imitujących np. drzewa w lesie. Taki dodatek z pewnością nada pomieszczeniu wiele indywidualnego charakteru! Wieszaków możemy szukać zarówno w sklepach meblowych, jak i w sklepach internetowych.

Możemy także dodatkowo ozdobić przedpokój niewielkimi zawieszkami czy wycieraczką z wesołym napisem „Nie ma jak w domu”. Takie gadżety są niezwykle modne i wywołają uśmiech na twarzach gości i domowników.


Article Categories:
Artykuły
Likes:
1

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

Comments are closed.