Jaka szafa do pokoju dziecka?

Szafa pełni w domach czy mieszkaniach wiele funkcji. Przede wszystkim przechowujemy w niej ubrania wierzchnie. Wielokrotnie zdarza się, że szafa służy także jako miejsce dla naszych butów. W pokojach dziecięcych w szafach zdarza się także chować zabawki. Czy więc szafa do pokoju malucha powinna być przestronna?

Szafy dziecięce nie różnią się wiele od klasycznych szaf, które stawiamy we własnych sypialniach. Często posiadają one jedna kilka udogodnień, które zwiększają komfort użytkowania lub też wpływają na bezpieczeństwo dziecka. Mogą być to zaokrąglone brzegi mebla, jak również zwolnione mechanizmy zamykania szuflad. Szafa dla dziecka powinna odznaczać się jasnym kolorem, szczególnie jeśli meblujemy pokój noworodka. Odpowiednie kolory wpływają na samopoczucie naszego dziecka!

Funkcjonalność przede wszystkim!

Wiele rodziców stawia przede wszystkim na funkcjonalność – szafa dziecięca powinna być przestronna i móc pomieścić w swoim wnętrzu liczne przedmioty. W takich sytuacjach istnieje szansa na samodzielne zaprojektowanie wnętrza szafy. Wiele firm umożliwia korzystanie z gotowych wzorów, jeśli jednak wnętrze wyda nam się za mało atrakcyjne – możemy je zmienić!


Article Categories:
Artykuły
Likes:
0

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

Comments are closed.