Jakie drewno wykorzystywane jest do tworzenia mebli?

Drewno wykorzystywane jest od wieków do tworzenia mebli, narzędzi, ozdób. Obecnie jego rola także jest nie do przecenienia. Meble drewniane nie wychodzą z mody, a ich ponadczasowa elegancja sprawia, że jest to doskonała inwestycja na długie lata.

Drewno wykorzystywane w stolarce musi być odpowiednio dobrane – nie może posiadać skaz i uszkodzeń. Liczy się także ułożenie słojów drewna. Wśród najczęściej wykorzystywanych gatunków wymienia się buk, dąb, sosnę, ale również klon, jesion. Stolarze cenią sobie również drewno olchowe i brzozowe. Niektóre firmy stawiają na drewno egzotyczne: mahoń, palisander, mahoń.

Co wykonywane jest z drewna?

W przypadku mebli domowych drewno wykorzystywane jest przede wszystkim do tworzenia łóżek. Łóżka sosnowe i bukowe są najchętniej kupowane – wpływa na to ich trwałość, dobra cena oraz ciekawa kolorystyka (która może być zmieniana przy pomocy bejcy). Łóżka najczęściej oparte są na solidnej ramie – jej odpowiednia budowa będzie gwarantowała trwałość mebla. Poza łóżkami drewno wykorzystywane jest do tworzenia eleganckich regałów, szaf. Klienci chętnie kupują kredensy drewniane, pięknie zdobione. Stanowią one prawdziwą ozdobę każdego pomieszczenia! Drewno jest idealnym materiałem do tworzenia stołów. Są one dodatkowo zabezpieczane bejcami.


Article Categories:
Artykuły
Likes:
0

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

Comments are closed.