Jakie łóżko dla dziecka?

Wybór odpowiedniego łóżka dla dziecka nie jest sprawą prostą – konieczne jest dopasowanie wymiarów łóżka nie tylko do wzrostu dziecka, ale i powierzchni w pokoju. Łóżko musi być także dopasowane do wieku dziecka: inny model wybierzemy dla niemowlęcia, inne dla przedszkolaka.

W przypadku niemowląt konieczne jest kupno łóżeczka z bocznymi szczebelkami. Takie rozwiązanie pozwoli uchronić dziecko przed przypadkowym wypadnięciem z łóżka. Dzieci w wieku przedszkolnym mogą posiadać łóżka wyłącznie z dodatkowymi belkami bocznymi. W przypadku nastolatków takie zabezpieczenia nie są konieczne.

A może drewno?

Na powrót modne stają się łóżka drewniane dla dzieci. Cenione nie tylko ze względu na swój elegancki wygląd są przede wszystkim niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wszystko za sprawą odpowiedniego zabezpieczenia drewna. Producenci stosują chętnie bejce (które dodatkowo mogą zmieniać kolor), lakiery czy pasty. Ich głównym zadaniem jest ochrona drewna przed wnikaniem brudu, wilgoci. Dodatkowo warstwa lakieru chroni powierzchnie przed drobnymi zarysowaniami. Łóżka drewniane są chętnie stosowanie nie tylko w domach prywatnych, ale także w hotelach, pensjonatach i schroniskach górskich.


Article Categories:
Artykuły
Likes:
0

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

Comments are closed.