Książki i zabawki w pokoju dziecka

Przechowywanie konkretnych przedmiotów w pokoju dziecka może być problematyczne, szczególnie kiedy zależy nam na zachowaniu maksymalnej ilości wolnej przestrzeni. W pokoju dziecięcym poza ubrankami znajduje się zazwyczaj wiele zabawek. Jak przechowywać je, aby nie stanowiły problemu?

Warto wykorzystać miękkie kosze, które chowa się np. w szafach czy za skrzydłem drzwi. Ich budowa pozwala na kompresowanie kiedy nie są zapełnione do końca. Podobnie sprawdzą się plastikowe pojemniki z pokrywami, które ukryć można pod ramą łóżka.

Miejsce na książki – co wybrać?

W pokoju dziecka nie może zabraknąć książek – szczególnie teraz, kiedy klasyczna książka przegrywa z grami na tablecie czy komputerem. W pokoju dziecka można zamontować klasyczne półki. W sklepach meblowych wiele jest modeli półek o oryginalnym designie. Półki warto umieszczać stopniowo na ścianie, aby dziecko miało do nich dobry dostęp. Rozwiązaniem mogą okazać się także specjalne regały dla dzieci. Są one znacznie niższe od klasycznych mebli tego typu. Regały dziecięce świetnie sprawdzą się także w placówkach przedszkolnych! Regały są niskie, przez co dziecko z łatwością sięgnie po przybory do rysowania, kolorowanki czy inne przybory.


Article Categories:
Artykuły
Likes:
0

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

Comments are closed.