Kuchnia w kawalerce – jak ją urządzić?

Coraz częściej młodzi ludzie decydują się na kupno własnego mieszkania – niewielkie możliwości finansowe sprawiają, że to kawalerki cieszą się największym zainteresowaniem. Okazuje się, że nawet niewielkie mieszkanko może zostać urządzone ciekawie i ze smakiem. Jak to zrobić?

Kuchnia do zadań specjalnych

W kawalerkach kuchnia stanowi osobne pomieszczenie. Jej wymiary mogą być problematyczne, gdyż często architekci umieszczają tam wnęki, z którymi nie zawsze wiadomo co zrobić. Idealnym rozwiązaniem jest wykorzystanie zbijanych regałów na wymiar, które zapełnią wnękę i pozwolą utworzyć kącik do przechowywania garnków czy też przypraw. Prawdziwi eksperci w niewielkich kuchniach potrafią zmieścić również mały stolik oraz dwa krzesła – idealne miejsce do wspólnych śniadań i obiadów. Taki kącik w kuchni pozwoli też na wykorzystanie go w czasie pracy.

Chcąc wykorzystać jak największą przestrzeń w kuchni i jednocześnie móc poruszać się płynnie po jej obszarze wykorzystajmy ściany i umieśćmy na nich półki wiszące. Fajnym i modnym ostatnio rozwiązaniem jest zastosowanie listw magnetycznych, do których można przyczepiać noże kuchenne. Listwy są też w formie niewielkiego karnisza: firmy oferują pojemniki do podwieszania, specjalne haczyki – wszystko, co ułatwi umieszczanie przedmiotów na nim.
W kuchni wykorzystać możemy również podwieszane kosze do półek – znamy je głównie z klasycznych szaf, ale sprawdzą się także w kuchni.

Gdzie kupimy meble odpowiednie do kuchni w kawalerce?

Z pewnością warto przeczesać internet. W Polsce funkcjonuje kilka topowych firm meblarskich, które specjalizują się zarówno w meblach wykorzystywanych do kawalerek, jak i przestronnych mieszkań czy domów. Na uwagę zasługuje firma Gama. Tanie meble do kuchni w sklepie Gama odznaczają się przede wszystkim ciekawym designem – ich autorami są młodzi i zdolni architekci i projektanci.


Article Categories:
Artykuły
Likes:
0

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

Comments are closed.