Łóżka z litego drewna – co warto o nich wiedzieć?

Łóżka z litego drewna – co warto o nich wiedzieć?

Lite drewno jest jednym z najbardziej cenionych tworzyw z których tworzone są piękne meble drewniane. W Polsce nie należą one do najtańszych, jednak kupujący zdają sobie sprawę, że płacą nie tylko za piękny wygląd, ale przede wszystkim z wysoką odporność mebli na uszkodzenia. Co warto wiedzieć o litym drewnie?”

Sosna, dąb, buk

W Polsce lite drewno pozyskiwane jest z takich gatunków jak dąb, buk i sosna. Oczywiście możliwe jest wykorzystanie innych gatunków, jednak musimy przygotować się na to, że w takich przypadkach koszty znacząco wzrosną. Zanim drewno trafi do pracowni stolarskich jest starannie selekcjonowane – odrzucane są bele posiadające skazy i sęki. Kolejno jest ono transportowane do magazynów, gdzie poddawane jest suszeniu. Dopiero po tym okresie możliwe jest przekazanie ich do pracowni stolarskich.

Lite drewno charakteryzuje się przede wszystkim wysoką gęstością – dzięki temu jest ono odporne na odkształcenia, pęknięcia, uszkodzenia. Dodatkowo odpowiednio zabezpieczona powierzchnia opiera się procesom starzenia, ścierania. Producenci chętnie stosują również lakiery i bejce, dla zabezpieczenia powierzchni oraz w celu subtelnej zmiany koloru.

Czytaj więcej na visby.pl


Article Tags:
·
Article Categories:
Artykuły
Likes:
0

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

Comments are closed.