Meble w pokoju dziecięcym wykonywane na wymiar

Wiele rodziców decyduje się na samodzielnie urządzenie pokoju dziecięcego. Najczęściej wynika to z niestandardowych rozmiarów pomieszczenia czy wielu wnęk i innych trudnych przestrzeni.

W takich przypadkach warto skorzystać z pomocy stolarza lub też zapytać w sklepie meblowym o możliwość dopasowania konkretnych mebli pod wymiar. Wykonanie na wymiar łóżka czy regałów daje szansę na ich idealne dopasowanie do wnęk czy skosów.

Szafy na wymiar

Szafa dziecięca także może być wykonana na wymiar. W tej sytuacji rodzice powinni szczególnie uważnie przyjrzeć się możliwościom wypełnienia jej wnętrza. Zazwyczaj rodzice dziecka decydują się na szereg niewielkich półek, do których dziecko będzie miało prosty dostęp. Półki te umieszcza się nisko, mogą one posiadać dodatkowe szuflady dla lepszego zabezpieczenia przedmiotów znajdujących się w środku. W szafach nie powinno zabraknąć drążka, który posłuży do wieszania na wieszakach ubrań wierzchnich. Na skrzydłach szafy po wewnętrznych stronach można umieścić niewielkie haczyki. Sprawdzą się podczas zawieszania miękkich pojemników kaskadowych. Można w nich przechowywać bieliznę. Skrzydła szafy muszą mieć uchwyty i najlepiej mechanizm spowalniający zamykanie – dzięki temu dziecko nie przytrzaśnie sobie palców. Szafy dziecięce warto zabezpieczyć – dotyczy to ostrych rogów konstrukcji. Pomogą w tym specjalne nakładki.


Article Categories:
Artykuły
Likes:
0

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

Comments are closed.