Meblowanie łazienki – od czego zacząć?

Rozplanowanie mebli w łazience nie należy do prostych zadań. Konieczne jest określenie naszych potrzeb, jak również dopasowanie mebli do wielkości łazienki tak, aby nie zabierać zbyt dużej ilości miejsca.

Szafki w łazience – jak je wybrać?

Meblowanie łazienki zaczynamy od wyboru konkretnych mebli. Mogą być to szafki stojące, szafki wiszące, półki, również niewielkie wiszące półeczki wykonane z miękkich materiałów. Te ostatnie są ciekawym dodatkiem, który można skompresować i schować do szafy, kiedy nie są już potrzebne. Ważnym zagadnieniem są szafki do łazienki. Powinny być pojemne, aby móc przechowywać w nich jak największą ilość kosmetyków czy przyborów łazienkowych. Klasyczne szafki umieszcza się przede wszystkim pod umywalką. Dzięki temu zakryte są także rury odpływowe. Producenci dbają o to, aby szafki były odpowiednio zabezpieczone przed czynnikami występującymi w łazience. W pierwszej kolejności jest to wilgoć i woda – fronty szafek oklejone są laminatem meblowym, który nie przepuszcza wody do wnętrza mebla. Dodatkowo taka powierzchnia jest łatwa w utrzymaniu czystości.
Kupując szafki warto zajrzeć do ich wnętrza. Półki wewnątrz powinny być zróżnicowane pod względem wysokości lub domyślnie dość wysokie. Dzięki temu zmieścimy na nich i większe przedmioty (np. suszarkę).

Przechowywanie ręczników

Osobnym zagadnieniem może okazać się przechowywanie miękkich przedmiotów, takich jak brudna bielizna czy czyste ręczniki. W tym celu warto wykorzystać klasyczne kosze wiklinowe lub też miękkie kosze o modułowej budowie. Te ostatnie można kompresować, przez co nie zajmują wiele miejsca i sprawdzają się nawet w niewielkich łazienkach. Niektórzy producenci oferują dodatkowo wysokie szafki modułowe, które uwzględniają miejsce na kosz na brudną bieliznę – jest on wysuwany, przez co nie jest on wystawiony na widok.


Article Categories:
Artykuły

Comments are closed.