Ogród natchniony i natchnienie w ogrodzie

Szczególnie malowanie obrazów kojarzy się z przebywaniem i pracą w ogrodzie. Malarz pracujący przy sztalugach, malujący pejzaże lub portrety, do których pozuje mu piękna dama. To obrazek w dziewiętnastowiecznym stylu, kiedy to głównie mężczyźni zajmowali się sztuką. U progu XXI wieku twórczość ogrodowa i tworzenie w ogrodzie wygląda już nieco inaczej, choć wiele osób pojmuje ją wciąż bardzo klasycznie.

Awangardowe tworzenie w awangardowym ogrodzie

Dzisiejszy ogród może być pełen zaskakujących dzieł. Jak rzeźby wiatrowe czy konstrukcje w duchu recycling art. Często natchniony jest sztuką XX wieku, na przykład abstrakcjonizmem czy fowizmem, kierunkami, które stawiały na kolor jako środek wyrazu. Bardzo modne są na przykład ogrody w stylu color blocking.

Przestrzeń tego typu budujemy właśnie na zasadzie dużych bloków kolorystycznych, na czele z prostokątami równo przyciętych trawników, które sąsiadują na przykład z poziomymi figurami wypełnionymi chociażby korą kamienną. Intensywną barwę wnoszą bloki pokolorowane niskimi roślinami, tworzącymi dywany, jak wrzosy czy róże miniaturowe. W takim miejscu doskonale zaprezentują się meble ogrodowe Gardenspace. Na przykład zestaw ogrodowy z parasolem idealnie podkreśli artystyczną aranżację ogrodową color blocking.

Klasyczne tworzenie w klasycznym ogrodzie

Artystyczny ogród na miarę XXI wieku może też prezentować się bardzo klasycznie, nawiązując do urody dawnych ogrodów w stylu angielskim czy francuskim. W takiej przestrzeni natchnienie pojawia się samo, gdy cała natura zaprasza nas do twórczości, do swobody, do ujawniania swojego potencjału intelektualnego. W klasycznie urządzonym ogrodzie, siedząc w głębokim fotelu rattanowym, można być poetą czy malarzem doskonałym.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Artykuły

Related Posts


Popular Posts

Comments are closed.