Przechowywanie książek – znajdź na nie odpowiednie miejsce

Wielu Polaków ceni sobie dobrą lekturę. Nie wystarcza im jednak czytanie książek wypożyczanych w bibliotece czy też kupowanie książek w formie elektronicznej. Cenimy sobie posiadanie książek na własność i budowanie własnej biblioteczki. Z czasem jednak zaczyna nam brakować miejsca na kolejne wydawnictwa. Jak poradzić sobie z tym problemem? Opcji jest naprawdę wiele!

Półki i regały

Najpopularniejszą formą przechowywania książek jest umieszczanie ich na półkach – półki przykręcane są do ściany jedna nad drugą. Architekci wnętrz podpowiadają jednak, że i nietypowe rozmieszczenie półek może okazać się ciekawe – w sieci internetowej znajdziemy wiele interesujących propozycji. Ich autorzy tworzą z półek prawdziwe arcydzieła – instalacje w kształcie drzew, gdzie półki są gałęziami czy też półki na tle konkretnych wzorów, np. naklejanych na ściany krajobrazów.
Drugą popularną opcją są regały – znajdziemy je w większości sklepów meblowych. Warto poświęcić nieco czasu i znaleźć modele, które faktycznie spełnią nasze oczekiwania. Jedną z ciekawych propozycji w tym temacie są meble Helvetia, w których kolekcjach znajdziemy wiele pięknych i funkcjonalnych regałów na książki.
Niezwykle modne są także niewidoczne półki – oryginalny sposób ich zawieszania sprawia, że książki wyglądają jakby lewitowały w powietrzu!

Książki eksponowane

Posiadając nieco więcej miejsca niż klasyczne mieszkanie w bloku możemy spróbować wyeksponować książki z nieco inny sposób. Ciekawym sposobem może być umieszczenie książek w dedykowanych półkach, wybudowanych pod schodami. Dzięki temu możliwe jest wykorzystanie tej przestrzeni, i jednocześnie zyskanie wiele miejsca na nowe książki.
Innym sposobem przechowywania książek może być stworzenie specjalnej półki pod ramą łóżka – w ten sposób również uda nam się ciekawie je wyeksponować.


Article Categories:
Artykuły
Likes:
0

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

Comments are closed.