Szafa w pokoju dziecka – o czym pamiętać podczas zakupu?

Kupno szafy do dziecięcego pokoju to inwestycja na długie lata. Meble te tworzone są z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów, a dodatkowo są dostosowane do niewielkiego wzrostu dziecka. Szafy dziecięce są zazwyczaj tak tworzone, aby w trakcie użytkowania dziecko nie zrobiło sobie krzywdy. Popularnym rozwiązaniem jest np. wykorzystywanie systemów zwalniających zamykanie szafek czy szuflad. Dzięki nim dziecko nie przytrzaśnie sobie palca.

Szafy dedykowane dzieciom powinny mieć także odpowiednią głębokość. Zbyt głębokie sprawią, że dziecko nie będzie w stanie dosięgnąć przedmiotów umieszczonych przy „plecach” szafy.

Z jakich materiałów powinna być wykonana szafa?

Szafa dziecięca powinna być przede wszystkim trwała, gdyż wraz z dorastaniem dziecka może ona paść ofiarą kredek, i uderzeń zabawkami czy inny uszkodzeniom. Najczęściej wykorzystywanym materiałem, z którego tworzone są szafy dziecięce jest zdecydowanie lite drewno. Materiał ten jest niezwykle odporny na uszkodzenia mechaniczne, a dodatkowo nie wchłania wilgoci – ten ostatni aspekt to wynik zastosowania wysokiej klasy bejc oraz lakierów. W przypadku szaf dziecięcych często stosowane są kolorowe okleiny czy też farby ekologiczne. Dzięki nim mebel uzyskuje bajkowe kolory, idealnie pasujące do wystroju pokoju dziecka.


Article Categories:
Artykuły
Likes:
0

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

Comments are closed.