Wyposażenie pokoju nastolatka – jakie meble wybrać?

Pokój dla nastolatka musi spełniać kilka ról – przede wszystkim jest to prywatna przestrzeń do odpoczynku, snu i relaksu. W drugiej kolejności rodzice powinni pamiętać również, że pomieszczenie to będzie służyło również do uczenia się. Nie może tu zabraknąć funkcjonalnych i eleganckich mebli. Co wybrać?

Łóżko, biurko

Podstawą jest oczywiście wygodne łóżko. W sklepach meblowych znajdziemy wiele interesujących modeli łóżek jednoosobowych, zarówno tych opartych na ramie, jak i wykonanych z konstrukcji desek meblowych. Jeśli zależy nam na trwałości mebla zdecydowanie powinniśmy szukać łóżek z litego drewna – jest ono odporne na uszkodzenia, działanie wilgoci, zarysowania czy ścieranie. Dodatkowo wiele z modeli takich mebli posiada wewnętrzne komory na pościel czy inne przedmioty.
Drugim ważnym elementem będzie biurko do nauki. Tu również konieczne jest indywidualne podejście. Biurka mogą posiadać dodatkowe szuflady lub też mieć możliwość dostawienia półek pod blat. Warto z dzieckiem przedyskutować wybór i wybrać model odpowiadający również dziecku.

W pokoju nie może zabraknąć półek na książki. Jeśli nie chcemy wiercić w ścianach z pomocą przyjdą nam liczne regały młodzieżowe. Producenci oferują ich sporą różnorodność.


Article Categories:
Artykuły
Likes:
0

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

Comments are closed.