Zalety łóżek drewnianych

Zamierzając kupić konkretne łóżko musimy mieć świadomość, że na polskim rynku znajdziemy prawdziwy ogrom tych produktów.

Od łóżek dziecięcych, poprzez łóżka oparte na ramie, kanapy rozkładane, aż po łoża dwuosobowe z zagłowiami i dodatkowymi komorami wewnątrz. Wybierając konkretny model musimy patrzeć nie tylko na jego funkcjonalność, ale przede wszystkim na to, z jakich materiałów został stworzony.

Drewno, płyty MDF, materiały syntetyczne…

najbardziej popularne są łóżka drewniane – cenione przede wszystkim za swoją trwałość, elegancki wygląd oraz to, że mijające lata nie wpływają na ich funkcjonalność. Drewno wykorzystywane do tworzenia łóżek jest specjalnie selekcjonowane – musi być ono pozbawione wad i skaz. Najczęściej wykorzystywanym drewnem w Polsce są sosna, buk, klon, dąb. Drewno powinno być odpowiednio podsuszone, aby w procesie tworzenia mebla wilgoć nie zepsuła efektu końcowego. Kolejnym istotnym zagadnieniem jest zabezpieczenie drewna przed działaniem wilgoci oraz wnikaniem brudu. W tym celu najczęściej stosuje się różnego rodzaju bejce oraz lakiery. Bejce mogą minimalnie zmieniać kolor drewna, co jest dodatkowym uatrakcyjnieniem dla klienta – mebel można lepiej dopasować do wnętrza.


Article Categories:
Artykuły
Likes:
0

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

Comments are closed.