Czy meble technorattanowe to dobry wybór?

Stając przed koniecznością kupna nowych mebli ogrodowych zazwyczaj pragniemy, aby nie były one zbyt drogie i aby wyglądały estetycznie. Meble ogrodowe znajdziemy w licznych sklepach ogrodniczych, budowlanych, supermarketach. Jeśli pragniemy, aby posiadały one gwarancję zajrzyjmy jednak do sklepów producentów. Co mogą nam oni zaoferować? Z pewnością warto zwrócić uwagę na meble technorattanowe!

Technorattan – uniwersalny, lekki, elegancki!

Technorattan jest tworzywem syntetycznym, tworzonym z wytrzymałych włókien o dużej plastyczności. Dzięki temu możliwe jest tworzenie finezyjnych kształtów oraz „zaplatanie” go, tak jak w przypadku naturalnych mebli rattanowych. Technorattan stworzono z myślą o całkowitym zastąpieniu naturalnych pnączy rattanowych, których dalsze pozyskiwanie z azjatyckich lasów mogło doprowadzić do ekologicznej katastrofy. Technorattan okazał się strzałem w dziesiątkę. Materiał ten posiadał jednolitą, zwartą strukturę, przez co nie wchłaniał brudu, a czyszczenie jego powierzchni nie przysparzało żadnych problemów. Włókna technorattanowe są także odporne na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, działanie zmiennych temperatur. Słowem: to idealne tworzywo do naszych ogrodów. Co z kolorami? Topowi producenci zaoferują nam białe meble z technorattanu, ale także kolekcje w kolorach szarości, grafitu, czerni, brązu.

Jakie meble technorattanowe znajdziemy w sprzedaży?

W sklepach producentów znajdziemy komplety składające się przede wszystkim z kanap, krzeseł, foteli z podłokietnikami, stołów, stolików kawowych, leżanek, huśtawek. Jako uzupełnienie możemy wybrać także osłony na donice czy skrzynie ogrodowe do przechowywania poduszek czy narzędzi ogrodowych. Całość warto uzupełnić parasolem ogrodowym lub pergolą.


Article Tags:
·
Article Categories:
Artykuły

Related Posts


Popular Posts

Comments are closed.