Dekoracje ścienne

Coraz chętniej dekorujemy swoje wnętrza, a jedną z ciekawszych są dekoracje ścienne. Jest tutaj sporo możliwości na wykonanie ciekawej aranżacji, choćby na przykład foto tapety. Są to jednak dekoracje duże, naklejane na całą ścianę i wiele osób nie chce decydować się na nie.

Powody są dwa, jeden z nich to dość wysoka cena, drugi powód to wielkość fototapety i dominacja nad wnętrzem. Rezygnując z foto tapety wcale nie trzeba rezygnować z ciekawej dekoracji. Podobne efekty można uzyskać stosując plakaty. Oczywiście jest to rozwiązanie niekoniecznie do reprezentacyjnego salonu, chociaż plakaty drukowane są na takim samym papierze i można je przykleić do ściany. Plakaty doskonale sprawdzą się w pokoju dziecięcym lub młodzieżowym, ponieważ fascynacja nim będzie trwała krótko. Gusty i zainteresowania młodych ludzi zmieniają się szybko, więc plakaty trzeba będzie zmieniać często. Nie będzie to kosztowne, ponieważ plakat o wymiarach 100 cmx150 cm kosztuje tylko 130 zł. Droższy będzie plakat w pokoju dziecięcym, ponieważ żeby przetrwał trzeba go laminować.

Taki sam plakat w salonie albo sypialni może być przyklejony do ściany. W pokojach można stosować również naklejki, czyli inaczej mówiąc fototapety samoprzylepne. Niestety wymagają one bardzo równej powierzchni, ponieważ są bardzo cienkie i wszelkie nierówności będzie widać. Dlatego naklejek nie przykleja się na ścianach tylko na drzwiach do szafy albo na drzwiach wejściowych. Jeśli chodzi o naklejki to w zasadzie jedyne miejsce w pokoju, gdzie można je przykleić. W kuchni jest większe pole do popisu, a z naklejkami nie należy przesadzać, zwłaszcza jeżeli motyw jest bardzo kolorowy.


Article Categories:
Artykuły

Comments are closed.