Drewniana pergola ogrodowa

Pergola ogrodowa zaliczana do obiektów małej architektury może być idealnym miejscem służącym do odpoczynku oraz do wyhodowania roślin pnących. Jak ją wybudować i czym kierować się przy wyborze odpowiednich materiałów budowlanych?

Drewniana pergola ogrodowa i materiał

Każda pergola ogrodowa, niezależnie od tego, czy będzie stała bezpośrednio przy budynku, czy w dalszej części ogrodowej, musi zostać stworzona według rysunku technicznego, który można wykonać samodzielnie lub też przy pomocy specjalistów. Do stworzenia takiej budowli najlepiej wybrać drewno, której pasuje do wszystkich ogrodów i budynków – niezależnie od stylu. Słupy, belki, okrąglaki z korą – wybór właściwych elementów budowlanych będzie wpływał na funkcjonalność oraz estetykę całej konstrukcji budowlanej. Bardzo często pergola stawiana jest bezpośrednio przy domach, dzięki czemu całość konstrukcji jest bardziej stabilna i pewniejsza. 

Ciekawe aranżacje

Pergola ogrodowa zamontowana bezpośrednio przy domu może być zamknięta z trzech stron z jednym wyjściem od frontu. Może być ona również otwarta z trzech stron bez ścian bocznych. Wybór takiej aranżacji zależy tylko i wyłącznie od naszych upodobań. W przypadku pergoli zamiast dachu mogą występować poprzeczne belki, które będą udekorowane w przyszłości pnącymi się roślinami. Można jednak wybrać pergolę z zadaszeniem z płyt poliwęglanowych lub też z innego materiału. Dzięki temu będziemy mieć osłonę przed deszczem, śniegiem i innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. 


Article Tags:
·
Article Categories:
Artykuły

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

http://lacatedralstudios.org http://fine-scale.org/jak-upiekszyc-codzienny-stol/ https://holard.net/jaki-zestaw-garnkow-wybrac-do-swojej-kuchni/