Fotele biurowe – jak wybierać?

Kiedy firma decyduje się na urządzenie lub modernizację pomieszczeń biurowych to staje przed szeregiem problemów do rozwiązania. Pomieszczenia do pracy biurowej podlegają prawnym obostrzeniom, których spełnienie wymaga sporej wiedzy. W takim przypadku najlepiej zatrudnić projektantów, a później firmę, która kompleksowo wykona remont i urządzi biuro. Trzeba zadawać sobie sprawę z tego, że również meble podlegają wymaganiom, opisanym w przepisach prawa.

Fotele biurowe to meble, co do których wymagania są bardzo restrykcyjne, oczywiście dotyczy to foteli do stałej pracy. Obciążenia kręgosłupa i stawów w czasie pracy siedzącej są na tyle duże, że zdecydowano się sprecyzować oczekiwania wobec foteli i włączyć je do przepisów prawa pracy. Przede wszystkim do pracy stałej musi to być fotel obrotowy, na kółkach, aby pracownik jak najrzadziej przyjmował wymuszona pozycje ciała. Mocny pięcioramienny stelaż i solidna budowa zapewniają stabilność fotela biurowego. Fotel musi być profilowany, aby dostosować się do kształtów ludzkiego ciała. Samo profilowanie to jednak za mało, dlatego wymaga się aby fotele miały regulowana wysokość siedziska oraz pochylenia oparcia. Oczywiście najlepsze fotele nie ograniczają się do najprostszych regulacji, można w nich ustawić prawie wszystko. Takie fotele najlepiej dadzą się dopasować do sylwetki człowiek. Oczywiście samo ustawienie to nie wszystko, ponieważ pracownik musi pamiętać o prawidłowej pozycji i odpowiednio te regulacje ustawić.

Im więcej regulacji tym lepiej, ale wzrasta również cena fotela biurowego. Wtedy decydujemy się na tańszy, który też mniej regulacji i wykonany jest z gorszych materiałów. Tańszy fotel biurowy spełni swoje zadanie, ale zużyje się bardzo szybko.


Article Categories:
Artykuły

Comments are closed.