Jak urządzić mieszkanie na poddaszu w 5 krokach? 

Decydując się na zakup mieszkania powinniśmy brać pod uwagę możliwości aranżacyjne. Jednak najczęściej zamiast tego kupujemy takie, na które zwyczajnie nas stać, nawet jeśli mieści się ono na poddaszu. Na szczęście i taką przestrzeń można odpowiednio urządzić, dzięki temu będzie funkcjonalna, ale i stylowa. Jeżeli nie macie na to pomysłu, to koniecznie przeczytacie nasz krótki poradnik, jak tego dokonać w 5 krokach. Już teraz zdradzimy Wam, że doskonale sprawdzą się biurka pokojowe.

 

Krok pierwszy: kolor ścian ma znaczenie

Wydaje się, że aranżacja mieszkania na poddaszu może być trudna. Zapewne coś w tym jest, o ile w pomieszczeniach z wysokim sufitem można zastosować wiele ciekawych rozwiązać, tak na poddaszu, gdzie występują skosy zadanie to jest znacząco utrudnione, co oczywiście nie oznacza, że niemożliwe. Na samym początku należy znaleźć odpowiedni kolor farb. Tutaj pamiętajcie, że aby nie przytłoczyć przestrzeni najlepiej wybrać jasne kolory, a więc świetnie sprawdzą się biele, jasne szarości czy nawet subtelne pastele. Ciekawym wyborem jest także tapeta w geometryczne wzory, co optycznie powiększa pokój. Pamiętajcie, aby na ścianach zawiesić też lustra ozdobne, które nie tylko powiększą przestrzeń, ale również doskonale się prezentują.

 

Krok drugi: wybór mebli

Oczywiście bardzo ważny jest wybór odpowiednich mebli. Trzeba jednak pamiętać, aby zdecydować się na takie, dzięki którym można wykorzystać każdy centymetr przestrzeni, nawet tej znajdującej się pod skosami, a więc jedynym sensownym wyborem będą meble na wymiar. O ile na prostych ścianach możecie pozwolić sobie na klasyczne meble i komody, tak pod skosami doskonale sprawdzi się zabudowa w postaci półek, szafek, czy nawet szuflad. Można nawet wybrać szafki narożne, dzięki którym zyska się jeszcze więcej miejsca do przechowywania.  Z kolei na blacie można umieścić małe dekoracje czy ramki ze zdjęciami bądź inne bibeloty.

 

Krok trzeci: zwykłe meble w niezwykłej odsłonie

Często mówi się, że jedynym ograniczeniem jest tylko i wyłącznie wyobraźnia, naszym zdaniem ograniczony budżet także stanowi nie lada przeszkodę w aranżowaniu wnętrza, a więc wybór mebli zależy w dużej mierze od budżetu, jakim dysponujecie.  Jeżeli jest on wyższy, to możecie pozwolić sobie nawet na meble z naturalnego drewna, które tworzą swoisty klimat i niepowtarzalną atmosferę. Jeżeli jednak wasze możliwości nie są zbyt duże, to możecie zdecydować się na zakup mebli używanych, jednak wtedy warto je odpowiednio przerobić, a więc doskonale sprawdzą się specjalne meblowe okleiny, które świetnie mogą imitować różne materiały. Pamiętajcie, że w żadnym wnętrzu nie powinno zabraknąć funkcjonalnych witryn, czy komód, a także szafek, czy szaf.

 

Krok czwarty: strefa pracy bądź strefa rozrywki

Biurka pokojowe powinny znaleźć się w każdym mieszkaniu. Sprawdzą się one nie tylko dla osób pracujących w domu, gdyż dzięki nim można również stworzyć strefę rozrywki. Zatem na biurku warto umieścić choćby laptop czy komputer stacjonarny. Oczywiście biurko można wykorzystać także w inny sposób. Może w ciągu dnia być miejscem pracy czy rozrywki, szczególnie jeżeli lubicie gry komputerowe, a z kolei rankiem służyć jako toaletka. Wystarczy tylko na ścianie za nim umieścić lustro i gotowe. Takie rozwiązania doskonale sprawdzają się w małych mieszkaniach, a także kawalerkach.

 

Krok piąty: wybór stylu

Na samym końcu pamiętajcie, aby wybierać takie meble czy dodatki, które zapewniają ergonomię i wygodę. Jednocześnie cała aranżacja powinna być spójna pod względem estetycznym, zatem najlepiej nie mieszać stylów i wybrać jeden. Dla miłośników  minimalizmu i prostoty polecamy styl skandynawski, a dokładnie urządzony w myśl filozofii hygge, gdzie piękno i funkcjonalność idą w parze. Można także zdecydować się na surowy industrializm czy też bogaty glamour.  Dobrym wyborem są też aranżacje w kolonialnym wydaniu, gdzie dominuje kolor brązowy. Na pewno takie wnętrze wydaje się bardzo prestiżowe.

Nawet małe mieszkanie na poddaszu można urządzić stylowo, ale i funkcjonalnie. Pamiętajcie, aby wykorzystać nawet przestrzeń pod skosem. W tych miejscach najlepiej zastosować zabudowę na wymiar.


Article Tags:
·
Article Categories:
Artykuły

Related Posts


Popular Posts

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *