Jak urządzić nowoczesny pokój dzienny w bloku?

Jak urządzić nowoczesny pokój dzienny w bloku to pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Przestrzeń, którą mamy do dyspozycji jest niewielka, a musi się na niej zmieścić miejsce do przyjmowania gości, wypoczynku, czasem także do spania. Jakie rozwiązania wybrać, aby na koniec osiągnąć zadowalający efekt, czyli urządzić nowoczesny pokój dzienny w bloku?

 

Na jakie meble i kolory postawić, aby urządzić nowoczesny pokój dzienny w bloku?

Bardzo dobrym pomysłem na urządzenie nowoczesny pokój dzienny w bloku połączenie go z kuchnią. Rozwiązaniem, które doskonale się sprawdza są drzwi przesuwne. Gdy zostaną otwarte, automatycznie przestrzeń, którą mamy do dyspozycji stanie się większa. Takie rozwiązanie jest bardziej dostosowane do współczesnego stylu życia, sprzyja integracji rodziny. Gdy drzwi zostaną zamknięte, znów do dyspozycji będą dwa odrębne pomieszczenia. Na małej przestrzeni najlepiej sprawdzają się meble wielofunkcyjne, a więc na przykład sofa z funkcją spania. Można ją wykorzystać także do wydzielenia strefy wypoczynku i kącika jadalnego.

 

Jaki styl wybrać?

Ograniczona przestrzeń sprawia, że urządzenie pokoju dziennego w mieszkaniu w bloku w stylu klasycznym jest trudne, ale możliwe do wykonania. Jeśli dobrze rozplanujemy ustawienie mebli zmieści się w nim nawet stół z rozkładanym blatem. O wiele prościej jest urządzić pokój dzienny w bloku w stylu nowoczesnym. To styl, w którym jest właśnie miejsce na  kuchnię oddzieloną od pokoju przesuwnymi drzwiami. Charakterystyczne cechy tego stylu to między innymi otwarta, jasna przestrzeń. Jeżeli zależy nam na urządzeniu nowoczesnego pokoju dziennego w bloku możemy wziąć pod uwagę także rozwiązania charakterystycznego dla stylu minimalistycznego. Niewielka ilość ozdób, proste kształty mebli, jasne neutralne kolory – to cechy najbardziej charakterystyczne dla tego stylu. W aranżacji pokoju dziennego w bloku ten styl jest nieoceniony


Article Tags:
·
Article Categories:
Artykuły

Comments are closed.