Jak urządzić pokój gościnny?

Dysponujesz jednym wolnym pomieszczeniem, które chcesz wykorzystać na pokój gościnny? Sprawdź, jak go urządzić stylowo i ze smakiem. Tak, by każdy gość czuł się w nim komfortowo – jak u siebie w domu.

Chociaż pokój gościnny z założenia przeznaczony jest jako miejsce sypialniane dla gości, może służyć również pozostałym domownikom. Poniżej kilka praktycznych zasad, które pomogą w umeblowaniu przestrzeni.

Aranżacja w stylu…?

Pokój gościnny powinien być stylistycznie dostosowany do aranżacji całego mieszkania, jednak nie może być zbyt ekstrawagancki. Nic nie stoi na przeszkodzie, by umeblować pomieszczenie w stylu klasycznym, na wzór mieszkań skandynawskich czy prowansalskich. Możesz także zdecydować się na minimalizm, którego “chłód” zmniejszysz odpowiednio dobranymi dodatkami.

Wybór odpowiednich mebli

Ponieważ gość ma czuć się jak u siebie w domu, należy zadbać o odpowiednie meble – takie, które zapewnią maksymalny komfort odpoczynku.

Podstawą jest duże łóżko – najlepiej takie, w którym zmieszczą się co najmniej dwie osoby. Nigdy bowiem nie wiadomo, jacy goście zechcą zatrzymać się u ciebie na dłużej. Świetnie w tej roli sprawdza się tzw. łoże małżeńskie w rozmiarze 180×200 cm – pod warunkiem, że w pokoju masz wystarczająco dużo miejsca. Jeżeli przestrzeń jest ograniczona, wówczas jedyną opcją jest wybór rozkładanej kanapy z pojemnikiem na pościel.

W pokoju gościnnym należy zadbać również o szafę. W tym przypadku nie musi być zbyt duża – najważniejsze, by miała kilka półek, w którym można ułożyć ubrania. Istotnym jej elementem musi być też drążek z wieszakami.

Jeżeli w pomieszczeniu znajduje się na tyle miejsca, warto umieścić także niewielki stolik z krzesłami lub biurko.

Pamiętaj, urządzając pokój gościnny musisz zrobić to tak, by – chcąc z niego skorzystać na własne potrzeby – nie zmieniać umeblowania. Dlatego należy zachować neutralność aranżacyjną.

Jak ciekawie i gustownie urządzić pokój dzienny? Materiały z ciekawymi poradami dostępne na portalu Dom.pl – urzadzanie i wystrój wnętrz.


Article Tags:
·
Article Categories:
Artykuły

Related Posts


Popular Posts

Comments are closed.