Jak wybrać meble stylowe do salonu w stylu glamour?

W salonie wypoczywamy i przyjmujemy gości. Meble, które znajdą się w tym pomieszczeniu, mają ogromne znaczenie dla jego odbioru. W połączeniu ze stolarką okienną i kolorem ścian muszą tworzyć całość, nadając w ten sposób pokojowi dziennemu charakteru. Jak urządzić salon w stylu glamour?

Styl glamour, czyli odrobina ekstrawagancji

Trudno zliczyć ilość stylów, jakie można wprowadzić do salonu. Jednym z najmniej popularnych, a przez to wciąż wzbudzających zainteresowanie, jest styl glamour. Sprawdzone i funkcjonalne rozwiązania w połączeniu z nietypowymi zestawieniami znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie właściciele nie boją się eksperymentować.

Czym wyróżnia się styl glamour? Salon urządzony w tym stylu powinien być praktyczny, a jednocześnie stylowy. W pomieszczeniu mogą znaleźć się meble nawiązujące do pałacowych aranżacji. Również odrobina przepychu jest dobrze widziana.

Jakie meble i dodatki koniecznie muszą znaleźć się w stylowym salonie?

Centralnym punktem w urządzonym w stylu glamour salonie jest kącik wypoczynkowy. Może on składać się z wielu elementów, np. kanapy, foteli i stolika kawowego. Jeżeli chodzi o meble tapicerowane, to wzór na ich obiciu powinien być wyraźny. Intensywny błękitny lub głęboki fiolet połączony z dużymi, odważnymi deseniami – takie kombinacje są jak najbardziej pożądane.

Meble, np. stolik kawowy lub komoda, idealnie pasujące do stylu glamour są wykonane z naturalnych surowców. Najczęściej są dostępne w naturalnym kolorze lub pomalowane farbą w jasnym odcieniu. Ważne jest jednak wykończenie – w tym przypadku wysoki połysk sprawdzi się idealnie.

Styl glamour to nie tylko stylowe meble, lecz także dodatki. Na fotelu lub kanapie obowiązkowo muszą znaleźć się poduszki. Inne tekstylia, po które warto sięgnąć, to m.in. zasłony i puszysty dywan.

Meble stylowe – stwórz własny komplet lub kup gotowy

Meble do salonu można skompletować samemu, można również wybrać gotowy zestaw. Osoby, które nie mają czasu, aby szukać elementów, które sprawdzą się w urządzonym w stylu glamour pokoju dziennym, może zainteresować stylowy zestaw mebli Borromini. W skład kompletu wchodzą: dwa wygodne fotele, duża sofa przeznaczona dla trzech osób i praktyczna ława.

Meble tapicerowane wyróżnia zarówno materiał obicia, jak i elementy wykończenia (np. podłokietniki foteli, nóżki kanapy), dzięki którym zestaw jest ekskluzywny. Wyprofilowane oparcie na plecy oraz podłokietniki sprawiają, że komplet jest praktyczny – odpoczynek na nim to prawdziwa przyjemność.

Biała, duża ława została efektownie wykończona. Zastosowane elementy dekoracyjne, ciekawa forma, pomalowanie surowca na biało, a także odbijające światło wykończenie sprawiają, że przyciąga ona wzrok.

Salony, w których znajdzie się stylowy zestaw mebli wypoczynkowych Borromini nie tylko będą praktyczne, lecz także eleganckie i jednocześnie ekstrawaganckie – obok tak urządzonego pomieszczenia trudno przejść obojętnie.

Źródło: https://artstylmeble.pl/pol_m_Meble-Stylowe-396.html


Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Artykuły

Comments are closed.