Jak zmienić zwykły ogród w miejsce idealne do relaksu?

Posiadacze ogrodu często nie zdają sobie sprawy, jak niewiele wysiłku kosztuje zamiana prostego, zaniedbanego ogrodu w miejsce idealne do relaksu. Nie musimy od razu planować posadzenia licznych kwiatów czy głowić się nad nowoczesnym oświetleniem. Pierwszym krokiem powinno być zadbanie o ziemię oraz… odpowiednie meble ogrodowe!

Zielona trawa pod stopami!

Aby ogród nabrał estetycznego wyglądu konieczne jest zadbanie o odpowiedni, gęsty trawnik. Możemy wysiać go samodzielnie lub też zdecydować się na trawniki z rolek (do kupienia w dobrych sklepach ogrodniczych i hurtowniach). Z pewnością druga opcja ma wiele zalet – trawnik taki jest gęsto posiany, tworzy wręcz wspaniały, zielony dywan. U producentów znajdziemy różnorodne gatunki trawy dostępnej w rolkach – warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem.

Meble ogrodowe – technorattan i aluminium

Obecnie osoby zainteresowane kupnem mebli ogrodowych nie szukają ich już w sklepach budowlanych czy ogrodniczych. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest skierowanie się do sklepów producentów mebli ogrodowych – znajdziemy u nich nie tylko meble wykonane z najlepszej jakości materiałów, ale również świetny design proponowanych mebli. Obecnie najpopularniejsze są zestawy mebli ogrodowych z technorattanu – jest to syntetyczne tworzywo, odporne na zmienne warunki atmosferyczne i zmienne temperatury. Nieporowata struktura sprawia także, że do wnętrza nie przedostaje się wilgoć czy brud, więc czyszczenie powierzchni jest niezwykle proste. Meble technorattanowe odznacza również lekkość – wszystko za sprawą stelaża wykonanego z aluminium. Alternatywą są meble aluminiowe, w których siedziska wykonano z lekkich i wytrzymałych siatek polietylenowych. Sprawdzą się tam, gdzie konieczna jest wysoka trwałość i lekkość mebla


Article Tags:
·
Article Categories:
Artykuły

Related Posts


Popular Posts

Comments are closed.