Meble nowe czy używane?

Urządzając wymarzone mieszkanie bądź dom, często stajemy przed wyborem odpowiedniego mebla. Zadajemy sobie pytania typu: “Czy ta szafa będzie odpowiednia do salonu?”, “Czy ten stół będzie pasował do tamtej komody?”, “Lepsza jest podwieszona lampa czy zwykły kinkiet?”, “Okrągłe czy owalne dywaniki?” i wreszcie “Lepsze są meble nowe czy używane?”.

W tym artykule spróbujemy na to ostatnie pytanie odpowiedzieć. Każdy z nas często staje przed takim wyborem. Nowe meble bez wątpienia mogą być idealnym rozwiązaniem dla wielu – nie są zniszczone, nie noszą śladów użytkowania, są w idealnym stanie. Nie musimy martwić się o to, czy nie mają jakichś zniszczeń czy ubytków.

A używane? Według wielu takie meble mają własną duszę. Przeżyły swoje, są więc pełne różnych historii, które można wyczytać z każdej poszczególnej dziury, z każdego wgniecenia bądź przebarwienia. Z takich rzeczy możemy stworzyć obraz kolejnych właścicieli danego mebla, jak również dzieje samego mebla – gdzie przebywało, kto je użytkował, co przeżyło w poszczególnym domu.

Jeśli zależy Ci na wnętrzu, które może nie będzie wyglądało nowocześnie, tylko będzie składało się z mebli używanych, czasem zniszczonych, ale z duszą, które przyniosą niezwykły urok do Twojego wnętrza (niezależnie od tego, co to jest za pomieszczenie) – wybierz meble używane.

Jeśli jednak nie pasuje Ci takie wyposażenie, wolałbyś meble nieużytkowane jeszcze przez nikogo, nie zależy Ci na pomieszczeniu, w którym będą królowały meble z własną historią, tylko sam będziesz tworzył ją z własną rodziną od postaw – wybierz meble nowe. Wtedy bez wątpienia Twój dom będzie tylko Twój. Jeżeli nie stać Ciebie na nowe produkty renomowanych producentów warto rozejrzeć się za internetowymi sklepami z tanimi meblami jak np. meblearkadius.pl czy zamowmeble.pl. Jeżeli mieszkasz w dużym mieście warto sprawdzić także katalog IKEA, gdzie często można znaleźć atrakcyjne promocje, które nie zdrenują naszego portfela.

Niezależnie od wnętrza, pamiętaj, żeby wybrać meble będące odzwierciedleniem Twojej duszy. Bardzo ważne jest, żeby przebywać i mieszkać w pomieszczeniu, w którym dobrze się czujemy. Nasze pokoje doładowują nasze baterie, relaksują i tchną pozytywnym nastawieniem. Istotne jest więc to, żeby były odpowiednio wyposażone, ponieważ od tego zależy nasz każdy dzień – czy przeżyjemy go radośnie, czy też wręcz odwrotnie.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Artykuły

Related Posts


Popular Posts

Comments are closed.