Meble w ogrodzie – jakie model wybrać?

Urządzanie wygodnego miejsca odpoczynkowego w ogrodzie to nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli do dyspozycji mamy niewiele miejsca. Meble ogrodowe obecnie znajdziemy w różnych miejscach: sklepach meblowych, budowlanych, ogrodniczych, supermarketach. Jeśli jednak zależy nam na kupnie wysokiej klasy produktów koniecznie zwróćmy uwagę na ofertę producentów. Nierzadko posiadają oni sklepy firmowe czy sklepy internetowe. Co wybrać?

Meble technorattanowe

Największym zainteresowaniem cieszą się luksusowe meble ogrodowe, wykonywane z technorattanu. Technorattan jest tworzywem powstałym w wyniku konieczności zastąpienia do tworzenia mebli naturalnego rattanu. Nadmierne pozyskiwanie azjatyckich pnączy sprawiło, że praktycznie wytrzebiony został ten gatunek. W celu ochrony środowiska obecnie wykorzystuje się rattan technologiczny, czyli wykonany z tworzyw sztucznych. Co jednak bardzo ciekawe – technorattan tworzy ciekawą alternatywę, chętnie wybieraną przez kupujących.

Włókna technorattanowe są zwarte i nie posiadają porów. Oznacza to, że do wnętrza mebla nie przedostaje się wilgoć, brud, zanieczyszczenia. Również czyszczenie takiej powierzchni nie jest trudne i nie zajmuje wiele czasu.

Technorattan jest odporny na ścieranie, uszkodzenia, promieniowanie słoneczne – dzięki temu zachowuje na długo swój kolor. W kompletach mebli technorattanowych znajdziemy kanapy, fotele, stoły, stoliki, leżanki, huśtawki, ale również skrzynie i donice ogrodowe.

A może aluminium?

Drugim chętnie wybieranym tworzywem jest aluminium. Specjalnie przygotowane tworzywo jest odporne na wnikanie wilgoci, pojawianie się rdzy. Aluminium tworzy stelaż krzesła, fotela. Siedziska wykonywane są z gęstej siatki z polietylenowej. Dzięki temu możliwe jest zachowanie stabilnej formy mebla, jak i zapewnienie wysokiego komfortu.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Artykuły

Related Posts


Popular Posts

Comments are closed.