Modny pokój młodzieżowy – inspiracje            

Jak zaaranżować pokój młodzieżowy? Inspiracje możemy dziś znaleźć w wielu miejscach i choć zawsze dobrze mieć na uwadze to, że to, co podoba się rodzicom, nie zawsze odpowiada nastolatkom, znalezienie rozwiązania kompromisowego nie musi być trudne.

 

O tym pamiętaj!

Nastolatek to przeważnie osoba, która dopiero poszukuje swojego miejsca w świecie. Nie powinno więc zaskakiwać nas to, że jego pokój może stanowić odbicie tych poszukiwań. Zwykle trudno w nim o ład, a niektóre rozwiązania mogą wydawać się co najmniej dziwne. Jedna z najważniejszych zasad dotyczących aranżowania takiego pokoju mówi więc o tym, że nie powinniśmy przywiązywać się do żadnego rozwiązania. Istnieje spora szansa na to, że koncepcja wystroju pokoju zmieni się już za moment, a styl nowoczesny zostanie zamieniony meblami z elementami retro. Gdy w grę wchodzi pokój młodzieżowy, inspiracjezmieniają się szybko. Warto się z tym pogodzić, a z pewnością zaoszczędzimy sobie nerwów.

 

Pokój młodzieżowy – inspiracje ponadczasowe

Jeśli, jako osoby dorosłe, obawiamy się zmienności typowej dla nastolatka, w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na to, aby jego pokój był neutralny u swoich podstaw. Tu przydatne są rozwiązania kompromisowe. Można zaproponować nastolatkowi częste malowanie ścian stosownie do jego nastroju, w zamian jednak wprowadzić zasadę mówiącą o tym, że łózko i szafa na ubrania będą elementami stałymi. Warto też dyskretnie podpowiadać nastolatkowi, jakie rozwiązania mogą go zainteresować. Jeśli młody człowiek potrzebuje dużo przestrzeni – pomóc mogą mu zasady stylu skandynawskiego, jeśli zaś jest znacznie mniej uporządkowany – swoboda mebli nawiązujących do szalonych lat siedemdziesiątych. Nastolatek bardzo często szuka inspiracji, nic nie stoi więc na przeszkodzie temu, aby mądrymi, ale wyrozumiałymi aranżerami jego pokoju zostali rodzice.


Article Tags:
·
Article Categories:
Artykuły

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *