Ogrodowe aranżacje w skali makro i mikro

Jaką wielkość ma piękno? Na to pytanie z całą pewności nie uda się jednoznacznie odpowiedzieć. Piękny bowiem może być krajobraz rozpościerający się kilometrami. Ale też piękny może być maleńki kwiatek. Piękna może być natura, ale też to, co stanowi dzieło rąk ludzkich. Wielki obiekt architektoniczny oraz malutki pierścionek. Skali piękna nie sposób ustanowić, ale jego wartość rozpoznajemy bez problemu. Także w ogrodach, w których tworzymy aranżacje w skali makro i mikro.

Spojrzeć na ogród z różnych perspektyw

W ogrodach odkryjemy zarówno piękno w wielkiej skali, jak i to ukryte w drobnostkach. Ważne, żeby spojrzeć na tę przestrzeń z wielu perspektyw. Tak jak robią to projektanci tworzący piękne rzeczy do ogrodu, które znajdziemy tutaj: gardenspace.pl. Z jednej strony dostrzegają oni całościowe piękno ogrodowych aranżacji, a z drugiej strony akcentują urodę detali. Jak stylowo nakryty stół ogrodowy. Bukiet kwiatów. Dekoracja parapetu. Efektownie wystylizowane schodki prowadzące na werandę. Niebanalna donica z roślinami.

Ogród piękny w skali makro

Na pewno trzeba spojrzeć na ogród tak jak na dzieło, które tworzą rośliny, ogrodzenia, meble ogrodowe, a także budynek. Myśląc o nim jak o obrazie, który komponują kolory i kształty. Z tą różnicą, że obraz ten jest trójwymiarowy i zmienia się z każdym krokiem, jaki stawiamy, wkraczając do tej przestrzeni. Ważne, żeby cała aranżacja była spójna, ale też ciekawa. Żeby kolejny krok zachęcał do wejścia głębiej w tajemnicę ogrodu. Żeby miejsce to w jakiś sposób intrygowało. Stanie się tak, gdy w zakątkach do odpoczynku ustawimy stylowe i wygodne meble, obok których znajdzie się też miejsce na sztukę. Na zjawiskowe rzeźby folklorystyczne lub te niezwykłe, awangardowe, interepretacyjne.

Ogród piękny w skali mikro

Ogrodowa estetyka to również dekoracje w skali mikro. To pojedyncze rabatki stanowiące przykład starannie wykonanych kompozycji. To miniatury dekoracyjne na stole ogrodowym, który czeka na gości. To wszelkie miękkie dodatki, jak pledy i poduszki ozdobne, umieszczane na stylowych sofach i fotelach. To pomysłowo wystylizowane okna, na przykład te z uroczymi okiennicami drewnianymi.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Artykuły

Related Posts


Popular Posts

Comments are closed.