Pokój dziecka – kreatywna przestrzeń

Urządzanie pokoju dla przedszkolaka stanowi wyzwanie dla rodziców czy opiekunów. Pomieszczenie to powinno być jednocześnie bezpieczne, komfortowe i odpowiednie do zabawy. Rodzice niechętnie wykorzystują nowinki w dekoratorstwie, lub najzwyczajniej o nich nie wiedzą. Wynika z tego szkoda, gdyż wiele z nich może wspomóc rozwój dziecka i rozwinąć jego kreatywność. Jakie rozwiązania są najciekawsze?

Nietypowe ściany w pokoju dziecka

Wybierając kolor ścian warto zastanowić się, czy nie sprawić dziecku prezentu w postaci… ściany do malowania! Jest to możliwe dzięki farbom kredowym, którymi pokrywamy ścianę i które doskonale imitują właściwości klasycznych tablic szkolnych. Farba taka jest całkowicie zmywalna, dzięki czemu stare malunki możemy zmazywać i zastępować nowymi. Po ścianie pomalowanej farbą tablicową możemy rysować zwykłymi kredami. Dziecko z pewnością ucieszy takie rozwiązanie. Przy takiej ścianie nie powinny znajdować się meble.

Innym rozwiązaniem może być zastosowanie farb magnetycznych lub też tablic korkowych. Farby magnetyczne pozwolą na wieszanie na nich przy pomocy magnesów lekkich kartek z rysunkami dziecka. W ten sposób możliwe jest tworzenie ciekawej galerii prac malucha. Podobnie zadziała tablica korkowa, na której umieszczać możemy zdjęcia, rysunki, ale też bilety wstępów do zoo, galerii – z pewnością będzie to miła pamiątka.


Article Tags:
·
Article Categories:
Artykuły

Related Posts


Popular Posts

Comments are closed.