Przedpokój – jak urządzić go z głową?

Przedpokoje uważane są za przestrzeń problematyczną – najczęściej brak tam naturalnego światła, pomieszczenia te mogą też posiadać wnęki, krzywizny. Zaaranżowanie takiej przestrzeni nie jest łatwe, jednak z pewnością odrobina fantazji i cierpliwości pozwoli stworzyć funkcjonalne i eleganckie wnętrze, które będzie witało naszych gości. Od czego zacząć?

Podstawowym problemem będzie dobranie kolorów -szukajmy jasnych barw, jednak unikajmy bieli. Przydatne okażą się pastele – wybierajmy również farby posiadające pigmenty odbijające światło. Drugim ważnym elementem jest dobranie światła. Unikajmy pojedynczych lamp o kremowych czy żółtych odcieniach kloszy – takie rozwiązanie da nam niewiele światła. Znacznie lepsze okażą się podwieszane sufity i żarówki LED, umieszczone punktowo. Dzięki nim możliwe będzie oświetlenie znacznie większego obszaru.

Jakie meble w przedpokoju?

W pomieszczeniu nie może zabraknąć też mebli: szafki na buty lub klasycznej szafy, wieszaka, lustra, pojemnika na parasole. Producenci oferują nam meble nowoczesne, wykonane z trwałych tworzyw – takie okażą się najlepsze, gdyż w przedpokoju możliwe jest wnoszenie brudu na podeszwach butów, wilgoci, śniegu. Odporne na te czynniki meble na znacznie dłużej zachowają piękny wygląd. Dla zaoszczędzenia miejsca zrezygnujmy z szafy, a szafka na buty niech stanie się jednocześnie… niewielkim siedziskiem!


Article Tags:
·
Article Categories:
Artykuły

Related Posts


Popular Posts

Comments are closed.