Rowerek biegowy – zadbaj o sportową karierę swojego malucha

Nauka jazdy na rowerze, to coś przez, co każdy z nas przechodził w dzieciństwie. Wcześniej czy później każdy łapał o co chodzi i dziś przychodzi mu to bez zastanowienia. Jazda na rowerze to frajda nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. To doskonała forma dobrej zabawy i sportu w jednym. Na dzisiejszym rynku zabawek i akcesoriów dla dzieci można zauważyć pojawienie się rowerków biegowych przeznaczonych dla najmniejszych dzieci.

 Co to jest ten rower biegowy dla dziecka?

Niektórym nic pewnie nie mówi ta nazwa – inni znają ją bardzo dobrze. Otóż rowerek biegowy dla dziecka różni się od zwykłego przede wszystkim brakiem pedałów. Jego działanie polega na tym, że dziecko musi odpychać się nóżkami by móc jechać. Napędzanie w ten sposób roweru wpływa korzystnie na mięśnie dziecka.

Jakie, są najważniejsze zalety takich rowerków?

  • trenują równowagę
  • wzmacniają mięśnie
  • pozwalają ćwiczyć koordynację
  • wpływają na ocenę odległości
  • doskonalą koncentrację

Jak więc widać, zakup takiego sprzętu może pomóc naszemu maluchowi rozwinąć umiejętności oraz zmysły. Przeglądając opinie innych rodziców można zauważyć, że chwalą oni rowerki biegowe także z tego względu, że ułatwiają one dzieciom przejście w przyszłości na zwykły rower. Dzieci, które posiadały biegówki o wiele pewniej czują się na rowerze z pedałami i znacznie krócej się do niego przyzwyczajają niż te, które nie miały styczności z takim sprzętem. Można, więc stwierdzić, że rowerek biegowy nie jest kolejnym zbędnym gadżetem dla dzieci, a stanowi cenny przedmiot.

 Bezpieczeństwo na rowerku biegowym jest najważniejsze

Dla każdego rodzica najbardziej liczy się, żeby jego dziecko było bezpieczne. Dlatego niektórzy zastanawiają się, czy rower biegowy nie przysporzy problemów. Wtedy dobrym pomysłem jest zakup drewnianego rowerka biegowego Toyz. Otóż nie, ponieważ dziecko może opierać się nóżkami o ziemię, co sprawia, że jest w pełni bezpieczne. Nie grozi mu żadna krzywda, więc możemy być spokojni. Dodatkowo zwiększa, to także szanse na to, że podczas nauki jazdy na prawdziwym rowerze nasze dziecko uniknie wypadków.

Dlaczego?

Otóż rowerek biegowy uczy dziecka, jak zachować równowagę, pozwala przyzwyczaić się do siodełka, kierownicy. Jest, to namiastka jazdy na rowerze, dzięki czemu dziecko nie jest mocno zaskoczone, gdy ma pierwszy raz usiąść na zwykłym rowerku. Aby zapewnić dziecku pełne bezpieczeństwo należy zwrócić uwagę na wielkość rowerka. Dopasowanie go do wielkości naszego brzdąca, to kluczowa sprawa. Wystarczy zmierzyć długość nóżki naszego dziecka i odległość siodełka od ziemi i wybrać odpowiedni model.

Dodatkowo podczas wyboru rowerka można zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz wygląd zewnętrzny. Istnieje wiele kolorów i modeli, dlatego zarówno dziewczynki, jak i chłopcy powinni być zadowoleni.


Article Tags:
· · · ·
Article Categories:
Artykuły

Comments are closed.