Stać się artystą – aranżacje wnętrzarskie

Być artystą – to wielka rzecz. Wymagająca nie tylko talentu, ale też pewniej odwagi w tworzeniu dzieł niezwykłych. Artystą staje się także poprzez działanie, ale też poprzez refleksję. Artyzm wymaga bowiem dużej śmiałości w przekształcaniu starych form i dążeniu do doskonałości czy też oryginalności. Szczególnie sztuka współczesna ceni sobie ten efekt zadziwienia i zaskoczenia. Te tajemnice różnorodności i odmienności.

Aranżacja w duchu postimpresjonizmu

Obrazy Paula Gauguina czy van Gogha – to wybitne dzieła, które wspaniale się ogląda. Ale na oglądaniu nie trzeba się zatrzymywać. Rozwiązania formalne i kolorystyczne widoczne w dziełach postimpresjonistycznych można przenieść do codziennych wnętrz. Najlepiej do oryginalnego salonu, w którym ustawimy efektowne meble Bydgoskie, na tle pomarańczowej ściany czy zasłon w kolorze intensywnej zieleni. Osiągniemy taki efekt też w kuchni, jeśli zdecydujemy się na oryginalne meble kuchenne komplety.

Pomarańcz we wszystkich odcieniach, najlepiej ten nasycony i wyrazisty – to malarska inspiracja, która płynie od  nas prosto z obrazów mistrzów. Warto ją maksymalnie wykorzystać, tworząc fantazyjny pokój. Pomarańczowe meble tapicerowane stają się zresztą coraz bardziej popularne. Fotele, narożniki, kanapy w tym pełnym energii kolorze – to radość i pogoda wnętrzarska, podstawa pomysłowej stylizacji salonowej.

Artysta od kuchni

Coraz częściej doceniamy artyzm w kuchni i wiążemy go z wymyślaniem oraz tworzeniem niezwykłym dań. Popisowych, oryginalnych, inspirowanych kulinariami z najdalszych zakątków świata, egzotycznych i wyglądających często jak miniaturowe dzieła sztuki. Również aranżacje kuchenne w dzisiejszych czasach podążają wyraźnie w kierunku sztuki. Tej awangardowej, spod znaku minimalizmu oraz tej klasycznej, dekoracyjnej, z nutką retro.


Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Artykuły

Related Posts


Popular Posts

Comments are closed.