W poszukiwaniu inspiracji na nowoczesne tarasy

W poszukiwaniu inspiracji na nowoczesne tarasy

Zaprojektowanie funkcjonalnego i eleganckiego tarasu dzisiaj nie jest dużym problemem –  do dyspozycji mamy nie tylko sklepy internetowe z meblami ogrodowymi, ale również liczne dodatki, takie jak parasole na taras, tarasole. Możemy także skorzystać z pomocy doświadczonego architekta zieleni, który zajmie się naszym tarasem. Bez trudu jednak poradzimy sobie z tym sami. Od czego zacząć?

Zmierz taras i dobierz odpowiednie meble!

Aby stworzyć nowoczesne tarasy, aby zachwycały na każdym kroku? Pierwszym zagadnieniem powinno być dokładne zmierzenie powierzchni tarasu i określenie naszych potrzeb. Dysponując obszernym miejscem tarasowym możemy pozwolić sobie nie tylko na większy komplet meblowy, ale i liczne dodatki.

Jakie meble dobrać? Z pewnością najważniejsza jest trwałość samych mebli. Powinny być one odporne na zmienne warunki atmosferyczne, takie jak niskie i wysokie temperatury, deszcz, śnieg. Wśród tworzyw wykorzystywanych przez topowych producentów wymienia się przede wszystkim aluminium i technorattan. Aluminium służy przede wszystkim do tworzenia lekkich i wytrzymałych stelaży – jest to możliwe dzięki technologii malowania proszkowego. Aluminium zabezpieczone w ten sposób będzie odporne na wilgoć i wnikanie rdzy.

Meble technorattanowe

Wybierając klasyczny technorattan również możemy być pewni, że ten rodzaj tworzywa będzie odporny na deszcz czy niskie temperatury. Technorattan posiada nieporowatą strukturę, przez co do jego wnętrza nie wnika wilgoć czy brud. Współcześnie kolekcje technorattanowe posiadają wiele interesujących elementów, takich jak fotele, leżanki, stoły i stoliki, fotele wiszące, skrzynie ogrodowe.

Dodatki na naszym tarasie

Jak urozmaicić przestrzeń tarasu? Najprostszym i funkcjonalnym dodatkiem będzie wykorzystanie parasoli słonecznych. Nowoczesne konstrukcje wyglądają estetycznie i skutecznie chronią przed działaniem promieniowania słonecznego.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Artykuły

Related Posts


Popular Posts

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

http://stworzwnetrze.com.pl http://assm2012.pl/urzadzenie-do-liposukcji-embrance-przelom-w-medycynie-estetycznej/ https://gayer.com.pl