Znajdź zadaszenie tarasu idealne dla Twojego ogrodu

Do niedawna najprostszym sposobem na zapewnienie sobie cienia w ogrodzie było zastosowanie parasola ogrodowego. Rozwiązanie to nie było jednak idealne – w niewielkim skrawku cienia trudno było ukryć się większej ilości osób, dodatkowo parasole stale trzeba było przestawiać. Obecnie nie musimy tak się trudzić. Wystarczy wybrać elegancką tarasolę i cieszyć się cieniem w ogrodzie czy na tarasie!

 

Jak budowane są tarasole?

Tarasole to konstrukcje wolnostojące i budowane przy ścianach domu, wznoszone na aluminiowych profilach malowanych proszkowo. Producenci zadbali o odpowiednie zabezpieczenie konstrukcji – zadaszenie tarasu jest odporne nie tylko na zmienne warunki atmosferyczne, ale również na wnikanie rdzy czy podmuchy wiatru dochodzące do 120 km/h. Kolor konstrukcji zależy od decyzji kupującego – może on wybierać w palecie ponad 200 barw oraz z kilkudziesięciu kolorów drewnopodobnych.

 

Zadaszenie tarasoli – zwróć na nie uwagę

To zadaszenie tarasoli daje nam cień podczas upalnych dni. Może być ono tworzone na dwa sposoby. Pierwsze to zadaszenie lamelowe, wykonane z profili aluminiowych. Lamele obracają się o 135 stopni, przez co użytkownik może sam decydować o ich ułożeniu i ilości światła przepuszczanego pod dach. Takie rozwiązanie sprzyja także lepszej wentylacji. Lamele zabezpieczono przed działaniem wody i nadmiernego promieniowania słonecznego. Nie nagrzewają się one, przez co w cieniu tarasoli panuje chłód.

Drugi rodzaj zadaszenia to zadaszenie tworzone z materiałów technicznych. Tworzywo to jest odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci, wnikaniem brudu, działaniem promieniowania UV. Tkanina nie traci koloru przez długie lata, skutecznie chroni przed słońcem i zapewnia przyjemny cień.

Tarasole mogą być uzupełnione poprzez promienniki ciepła pod zadaszeniem, zastosowanie ścian bocznych, chroniących przed silnym wiatrem oraz zamontowanie oświetlenia.

 


Article Tags:
·
Article Categories:
Artykuły

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *