Dom i Wnętrze WojciechaSobczak  

Dlaczego warto wybrać okna drewniano-aluminiowe? Nowoczesne rozwiązania w Twoim domu

Okna są niezwykle ważną częścią każdego budynku. To właśnie od ich jakości zależy komfort codziennego życia, estetyka wnętrz i fasady budynku, a nawet wysokość rachunków za ogrzewanie. Producenci stolarki okiennej oferują bogatą gamę produktów różniących się wykończeniem i budulcem. Wśród nich szczególnie dużą popularnością cieszą się nowoczesne modele wyprodukowane z drewna i aluminium. Dlaczego warto wybrać okna drewniano-aluminiowe? Sprawdź!

Wyjaśniamy, dlaczego warto wybrać okna drewniano-aluminiowe

Zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać okna drewniano-aluminiowe? Eksperci zaznaczają, że modele składające się z komponentów drewnianych i aluminiowych wyróżniają się doskonałymi parametrami technicznymi i estetycznymi. W odróżnieniu od modeli wykonanych w całości z drewna, nie wypaczają się i nie wymagają starannej konserwacji, która zabezpieczyłaby je przed niszczeniem na skutek działania wilgoci.

Nowoczesne i modne profile okienne składają się z dwóch warstw: wewnętrznej wykonanej z drewna oraz zewnętrznej, metalowej. Dobrze izolująca nakładka aluminiowa jest odporna na wilgoć i czynniki zewnętrzne, przez co okna zachowują nienaganną kondycję przez wiele lat.  Pomiędzy drewnem a aluminium dodatkowo znajduje się warstwa pianki termoizolacyjnej podnoszącej szczelność okien. Co ważne, zamontowane zgodnie z rygorystycznymi normami okna drewniano-aluminiowe mogą być wykorzystane w domach energooszczędnych i innowacyjnych budynkach pasywnych.

Okna efektowną dekoracją

Okna drewniano-aluminiowe są złotym środkiem między naturalnym pięknem a technologią ułatwiającą codzienne życie. Znajdujące się wewnątrz drewno wnosi do wnętrz ciepło i klasę. Przeszklenie osadzone w drewniano-aluminiowej ramie staje się imponującą dekoracją domów zaprojektowanych w różnorodnych stylistykach.

https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ Dębowa konsola do przedpokoju loft zobacz