Biznes root_1253  

Rozliczenie dochodów ze Szwecji w Polsce – o czym pamiętać?

Emigracja zarobkowa to nadal jeden z częściej podejmowanych tematów w Polsce. Wyjazd za granicę w celu zarobienia pieniędzy stanowi kuszącą opcję, szczególnie dla osób, które nie mogą odnaleźć się na polskim rynku pracy. Osoby, które zdecydowały się na wyjazd, podkreślają inne realia, ale też wyższe zarobki. Rozliczenie dochodów ze Szwecji w Polsce to jedno z zagadnień, o którym muszą pamiętać osoby emigrujące na północ.

Czy rozliczenie dochodów ze Szwecji w Polsce jest trudne?

Kraje skandynawskie są jednymi z najchętniej wybieranych, kiedy szukamy miejsca, w którym możemy pracować dorywczo lub na stałe. Skandynawia nie tylko proponuje wysokie zarobki – pracodawcy są tam zobligowani do dbania o pracowników, bez względu na to, jaką pracę wykonują. Legalne zatrudnienie w Szwecji da nie tylko odpowiednią wypłatę, ale też świadczenia socjalne (również na dzieci). Warto rozważyć ten kraj jako miejsce do pracy, ale też do życia!

Osoby pracujące w Szwecji muszą być świadome, jak ważne jest rozliczenie dochodów w Szwecji. Rozliczenie dochodów ze Szwecji w Polsce jest możliwy do pierwszych dni maja. Konieczne jest również zgromadzenie odpowiednich dokumentów, które potwierdzą zatrudnienie. Niezbędne będą również dokumenty od pracodawcy KU­10 albo KU­13, INKOMSTDEKLARATION 1, czyli rozliczenie roczne ze szwedzkiego urzędu, kserokopia dowodu osobistego lub paszportu. W Szwecji rozliczenie podatku trwa kilka miesięcy – urząd ma 6 miesięcy na to, by wydać decyzję o zwrocie nadpłaty podatku.

Rozliczenie dochodów ze Szwecji w Polsce – odliczenia

Warto wiedzieć, że rozliczenie dochodów ze Szwecji w Polsce może wiązać się z większym zwrotem z podatku. Jest to możliwe, jeśli skorzystamy z dostępnych ulg oraz rozliczeń podatkowych. Aby tego dokonać konieczne jest udokumentowanie np. dojazdów do pracy, ale też kserokopie z umowy najmu mieszkania w Szwecji.

https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ Barowy stół kuchenny i dwa taborety https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/