Dom i Wnętrze WojciechaSobczak  

Aranżacja salonu z kuchnią – rozwiązanie do małego mieszkania

Aranżacja salonu z kuchnią to całkiem normalna sytuacja. Do niedawna wszyscy zabiegali o to, aby kuchnia była oddzielnym pomieszczeniem. Tylko, że coraz częściej obserwuje się rezygnację z tego typu podejścia na rzecz tworzenia otwartych i przestronniejszy przestrzeni. 

Funkcjonalne i estetyczne miejsce

Aranżacja salonu z kuchnią jest dobrym pomysłem, jeżeli chodzi o małe mieszkania lub kawalerki. Ściana może okazać się takim elementem, który niepotrzebnie zabiera potrzebną przestrzeń. Lepiej doprowadzić do jej likwidacji. Aczkolwiek należy się zawsze upewnić, czy w ten sposób nie naruszy się konstrukcji całego budynku. W zdecydowanej większości przypadków tak nie jest, ale jak to mówią – “przezorny zawsze ubezpieczony”. Jeżeli już myślimy o tym, aby kuchnię połączyć z salonem, podchodźmy do tego z głową, tworząc funkcjonalne i estetyczne miejsce.

Aranżacja salonu z kuchnią, czyli rozwiązanie 2w1

Tego typu propozycja sprawia, że zyskujemy dwa pomieszczenia, których nic nie będzie ograniczać. Jeżeli obawiamy się, iż kuchnia stanie się zbyt otwarta, a przez to łatwiej dostrzegalna – można pomyśleć o zamontowaniu drzwi przesuwnych. Zawsze będzie można pomyśleć o ich zasłonięciu, jeżeli będzie wymagać tego sytuacja. Drzwi mogą być składane, dzięki czemu będą zajmować mniej miejsca pod ścianą. Zamiast tego, można zdecydować o postawieniu wygodnego barku na granicy kuchni i strefy dziennej. Z barku będzie można korzystać w różnoraki sposób – co na pewno spodoba się wszystkim domownikom.