Zdrowie i Uroda WojciechaSobczak  

Depilacja laserowa – czy warto się na nią zdecydować?

Właściwości laserów wykorzystane zostały w wielu dziedzinach medycyny estetycznej. Jednym z najpopularniejszych zastosowań tej technologii jest depilacja laserowa. Lasery o odpowiedniej długości fali mają zdolność niszczenia mieszków włosowych, dzięki czemu skutecznie hamują wzrost włosów na danym obszarze. Dowiedz się więcej na temat depilacji laserowej, poznaj jej zalety oraz wady.

Jakie właściwości ma laser do depilacji?

Lasery używane podczas depilacji wprowadzają zmiany termiczne w mieszku włosowym, dzięki czemu zapobiegają ponownemu odrastaniu włosów. Energia lasera pochłaniana jest przez melaninę zawartą we włosach, co prowadzi do destrukcji ich macierzy. Zjawisko to nazywane jest selektywną fototermolizą – wyjaśniają eksperci z Kliniki medycyny estetycznej La Perla Wilcza w Warszawie.

Laser do depilacji działa tylko na włosy w aktywnej fazie wzrostu. Oznacza to, że konieczne jest wykonanie serii zabiegów, aby uzyskać długotrwałe rezultaty. Kiedy jedne włosy znajdują się w fazie wzrostu, inne są w stanie uśpienia i potrzebują jeszcze kilku tygodni, aby wyrosnąć. W celu usunięcia wszystkich włosków na danym obszarze należy poddać się serii co najmniej 4-6 zabiegów.

Największe zalety depilacji laserowej

Depilacja laserowa doceniana jest przede wszystkim za trwałość efektów. Jest to zabieg, którego rezultaty utrzymują się wyjątkowo długo. Po serii zabiegów włoski nie są w stanie odrosnąć przez kilka miesięcy, a nawet lat. W ten sposób depilacja laserowa zyskuje sporą przewagę nad innymi metodami usuwania owłosienia.

Depilację laserową można wykonać na dowolnych obszarach ciała, również tych najbardziej wrażliwych – pach czy bikini. Nowoczesne lasery do depilacji umożliwiają usuwanie włosków w każdym kolorze, również blond, co jeszcze do niedawna było niemożliwe. Dzięki laserowej depilacji można uniknąć takich problemów, jak podrażnienia po goleniu czy wrastające włoski.

Poddanie się zabiegowi depilacji laserowej daje komfort i uczucie pewności w wielu sytuacjach. Możesz wyjechać na wakacje, cieszyć się piękną pogodą i nie martwić się tym, żeby co kilka dni (a nawet codziennie) golić nieestetyczne, odrastające włoski.

Czy warto zdecydować się na depilację laserową?

Decydując się na depilację laserową, trzeba mieć świadomość, że po pewnym czasie mogą pojawić się pojedyncze włoski, które chociaż są cienkie i słabe, to trzeba je usunąć, aby podtrzymać efekty. Specjaliści laseroterapii zalecają regularnie wykonywać tzw. zabiegi przypominające, np. raz w roku. Depilacja laserowa nie jest też procedurą zupełnie bezbolesną. Zabiegi trwają jednak stosunkowo krótko i w porównaniu do takich metod, jak depilacja woskiem, są znacznie bardziej komfortowe. Po depilacji laserowej trzeba chronić skórę przed słońcem przynajmniej przez 4 tygodnie. To wszystko może zniechęcać do poddania się temu zabiegowi. Warto jednak pamiętać o tym, że seria depilacji laserowej prowadzi do długotrwałej gładkości skóry, co oznacza, że przynajmniej przez kilka miesięcy nie zobaczysz nawet jednego włoska na depilowanym obszarze.

Szukasz miejsca, w którym poddasz się profesjonalnej depilacji laserowej przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu? Kliknij tutaj i poznaj listę najlepszych klinik medycyny estetycznej.

icinfium.com isafe.pl